AKTUALITY Z PRÁCHEŇSKA

trhy_strakonice.jpg
Tradiční adventní trhy pod Rumpálem se konají od 4. do 6. prosince na nádvoří strakonického hradu a Jedárna se 5. prosince proměnila v peklo plné čertů v čele s luciferem.
advent_pisek.jpg
Rozsvícení vánočního stromu a vypuštění balónků přání, právě tak vypadalo slavnostní zahájení adventu v Písku. To se již tradičně uskutečnilo na Velkém náměstí první adventní neděli.
otava_horazdovice.jpg
Markéta a Mirka, dvě mladé slečny z Horažďovic, malého městečka v západních Čechách se rozhodly upravit veřejné prostory města netradičním způsobem. Zapojením místních obyvatel, profesionálů a dalších zvědavců vytvoří 20 – 30 ks krátkodobých i dlouhodobých Land Art objektů.
trikolora_pisek.jpg
Radioklub osvítil komín nad Pískem v barvách trikolory.
festival.jpg
Od 15. do 18. října se v Písku uskutečnil již 15. ročník Mezinárodního festivalu studentských filmů. Mimo filmových projekcí měli návštěvníci možnost navštívit různé besedy, workshopy, hudební vystoupení nebo akce pro děti.
dyne.jpg
V sobotu 10.10.2015 se ve Stříteži u Volyně konal 2. ročník akce STŘÍTEŽSKÉ DÝŇOVÁNÍ. Dýně vyřezávalo asi 60 dětí a polévky vařilo 7 týmů.
Akce začala od 14 hodin, kdy už děti měli vybrané své dýně na vyřezávání a následně 7 týmů začalo vařit polévky z dýní.
pout_nahled.jpg
Desítky regionálních trhovců, tisíce návštěvníků a mnoho hudebních a tanečních vystoupení. To je ve zkratce popis letošní Václavské pouti ve Strakonicích, která je každoročně největší na jihu Čech. Strakonická pouť zároveň uzavírá pouťovou sezonu v Čechách.
mlyn.jpg
Na mlýně v Hoslovicích u Strakonic bylo poslední letní sobotu rušno, tentokrát se zde předvedly nejrůznější tradiční řemesla a připravovaly se ryby několika způsoby.
hvezdy.jpg
Letošní maximum každoročního srpnového meteorického roje Perseid nastane v dopoledních hodinách 13. srpna, tedy ve čtvrtek. Nejvíce meteorů v Česku patříme v noci ze 12. na 13. srpna 2015.
rybnik.jpg
Extrémně vysoké teploty opět sužují Česko a nejinak tomu má být i v následujících dnech. Ideálním řešením, jak tyto dny přečkat je relaxace u vody. Pokud nevíte kam se vypravit, máme pro vás následující tip.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one