AKTUALITY Z PRÁCHEŇSKA

sumava_kniha.jpg
Týdenní pěší výlet ze západního cípu národního parku Šumava až k jihu absolvoval v létě loňského roku známý moderátor Michal Jančařík. K přespání vždy využil nouzová nocoviště, která představuje v nové publikaci nazvané Vandr Šumavou.
strongman.jpg
Silácká soutěž Strongman se konala třetí červencovou sobotu na sušickém náměstí. Akce se zúčastnilo celkem jedenáct siláků, které neodradila ani vysoká teplota, jež tento den panovala. Náměstí v Sušici museli přijet zchladit hasiči a zasahovala zde i záchranná služba. Soutěžící, až na jednoho, ale všech pět disciplín úspěšně dokončili. Na to, jak těžké váhy museli zvedat se podívejte sami a vězte, že následující záběry nepotřebují komentář.
vacovice.jpg
Již patnáctý ročník okresní hasičské soutěže v požárním útoku se konal druhou červencovou sobotu v obci Vacovice, malé vesničce na samém konci strakonického okresu. Soutěže o pohár starosty se zúčastnilo 14 týmů mužů, 4 týmy žen a sedm veteránů, to je méně než v minulých ročnících. Velitel vacovických hasičů si i přesto soutěž pochvaluje.
kase.jpg
Kaši všech možných druhů připravenou mnoha způsoby měli možnost ochutnat návštěvníci tradičních Slavností Kaše, které se konaly v Horažďovicích letos již po deváté. I přes zpočátku nepříznivé počasí akce přilákala stovky zájemců.
Pisek.jpg
Bohatým několikadenním programem oslavil Písek 70. výročí konce 2. světové války. Jeho důstojným vyvrcholením bylo v neděli 10. května odhalení Památníku setkání spojeneckých armád, kterému u zemského hřebčince přihlížely téměř tři stovky diváků. Následoval symbolický přípitek spojenců na Velkém náměstí a vystoupení Ústřední vojenské hudby v Divadle Fráni Šrámka.
cyklo.jpg
I když se u nás zatím nenabízí tak hustá sít cyklostezek jako na západ od hranic, z pestré nabídky cyklocest vedených po vedlejších komunikacích si už můžeme vybírat. Jízda po nich bývá relativně klidná a bezpečná, nicméně některé úseky mohou být rizikovější.
cyklo.jpg
Na dvě stovky turistů a cyklistů dorazilo na devátý ročník již tradiční akce s názvem Strakonické vítání léta. Součástí události byl i pochod kapra Jakuba, což je výlet určený dětem, pro které jsou na trase připraveny nejrůznější úkoly. Tento pochod se letos konal již po dvanácté.
05.jpg
STRAKONICE > Desítky příznivců cyklistiky a pěší turistiky dorazilo v sobotu 25. dubna na slavnostní zahájení letní turistické sezony ve Strakonicích. Akce s názvem Strakonické vítání léta nabídla i bohatý doprovodný program. Reportáž připravujeme, do té doby pro vás máme několik fotografií.
odemykani.jpg
Druhou dubnovou sobotu to na řece Otavě vypadalo, jako v parných letních měsících. V Sušici totiž probíhalo slavnostní odemykání této řeky a s ním byla zahájena nová vodácká sezóna. Nadprůměrně teplý jarní den přilákal desítky vodáků, kteří mohli poprvé v letošním roce nasednout do kánoe, chopit se pádla a sjet si zlatonosnou řeku Otavu.
telegraf.jpg
Keltský telegraf, právě tak se jmenuje akce, jež proběhla předposlední březnovou sobotu na mnoha místech po celé České republice. Jedním z nich byl i hrad Helfenburk, kde se této akce letos zúčastnili již po páté.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one