kocky.jpg
Hana Fuksová a kočky, toto osudové spojení má počátek v roce 2002. Paní Hana během ničivé povodně v Praze přišla o veškerý majetek. Zůstalo jí jen deset koček, které před velkou vodou patřily sousedům. Zvířata putovala na Vysočinu do domku Haniných rodičů, ale tam problém ještě narostl.
strazny.jpg
Veronika Geierová přišla do Strážného pracovat před několika měsíci a v malotřídce dostala na starost nejmenší děti. Mezi jedenácti prvňáčky, kteří do její třídy nastoupili letos v září, je hned osm vietnamských žáčků. Veroniku práce s dětmi cizinců baví, považuje jí za pestřejší a zábavnější a vypořádat se dokáže i s jazykovou bariérou.
otava_horazdovice.jpg
Markéta a Mirka, dvě mladé slečny z Horažďovic, malého městečka v západních Čechách se rozhodly upravit veřejné prostory města netradičním způsobem. Zapojením místních obyvatel, profesionálů a dalších zvědavců vytvoří 20 – 30 ks krátkodobých i dlouhodobých Land Art objektů.
susice.jpg
Koncerty, trhy, výstavy a další doprovodný program bude pro všechny návštěvníky připraven v rámci sušické pouti. Tradiční pouť se uskuteční od 4. do 7. září.
strongman.jpg
Silácká soutěž Strongman se konala třetí červencovou sobotu na sušickém náměstí. Akce se zúčastnilo celkem jedenáct siláků, které neodradila ani vysoká teplota, jež tento den panovala. Náměstí v Sušici museli přijet zchladit hasiči a zasahovala zde i záchranná služba. Soutěžící, až na jednoho, ale všech pět disciplín úspěšně dokončili. Na to, jak těžké váhy museli zvedat se podívejte sami a vězte, že následující záběry nepotřebují komentář.
kase.jpg
Kaši všech možných druhů připravenou mnoha způsoby měli možnost ochutnat návštěvníci tradičních Slavností Kaše, které se konaly v Horažďovicích letos již po deváté. I přes zpočátku nepříznivé počasí akce přilákala stovky zájemců.
susice.jpg
Sušice nabízí spoustu historických památek, které stojí za zhlédnutí. Současnou prostorovou podobu získalo sušické náměstí po rozsáhlém požáru v roce 1707, při kterém byla zničena velká část města.
srni.jpg
V případě, že se chcete vydat na celodenní výlet do národního parku Šumava, je trasa okolo Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu ideálním místem. Osmnácti kilometrový okruh, který je středně náročný začíná v obci Srní.
Still0510_00000.jpg
Zbytky hradu Prácheň najdete asi 2,5 kilometru jihozápadně od Horažďovic. Dostat se sem můžete na kole, autem i pěšky. Již v desátém století zde stávalo významné slovanské hradiště, jako součást hradské soustavy raně přemyslovských Čech. Bylo centrem správním, kulturním, řemeslným i vojenským. Na jeho místě v roce 1315 Bavor III. ze Strakonic vystavěl kamenný hrad. Jeho zbytky jsou chráněny jako kulturní památka České republiky.
Enviro.jpg
Centrum environmentálního vzdělávání bylo na konci dubna otevřeno v Horažďovicích. Envicentrum Proud funguje v objektu někdejšího Podbranského mlýna. Dříve zchátralá středověká budova byla pro potřeby centra zrekonstuována tak, aby mohla sloužit školním kolektivům, které zde budou trávit několikadenní výukové pobyty.
1

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one