V Horažďovicích vznikne 1. vodní galerie v Čechách

otava_horazdovice.jpg
Markéta a Mirka, dvě mladé slečny z Horažďovic, malého městečka v západních Čechách se rozhodly upravit veřejné prostory města netradičním způsobem. Zapojením místních obyvatel, profesionálů a dalších zvědavců vytvoří 20 – 30 ks krátkodobých i dlouhodobých Land Art objektů, které budou umístěny v bezprostřední blízkosti břehu řeky nebo přímo v řece samotné. Půjde tak o vytvoření úplně první vodní galerie komunitního rázu v historii České republiky a možná i historii vůbec!
Vytvořením 1. vodní galerie v České republice chceme kreativním způsobem poukázat na krásu našeho města, na nevyužívané aspekty veřejného prostoru, možnosti aktivního trávení volného času a zároveň ochranu životního prostředí. Chceme rozproudit komunitní život v Horažďovicích a kreativně tak podpořit vznik nové komunity, oznamují autorky projektu Markéta a Mirka.

Využitím metody Land Art chceme na úsek řeky Otavy umístit krátkodobé i dlouhodobé objekty vyrobené pouze z přírodních materiálů, které budou viditelné z pěších, cyklistických i vodácky sjízdných tras. Můžeme se těšit třeba na závěsné objekty, zvonkohry, Stone building, Moss Art a třeba i dřevěné sochy, informují autorky.

Celým městem protéká řeka Otava, která městu dodává patřičnou atmosféru. Právě ona je výrazným prvkem našeho města nejen díky velkému zájmu vodáků, ale také díky své významné minulosti –zlatonosná a perlonosná Otava - proto chtějí autorky využít právě ji, volným plynutím spojuje celé město. Vyvrcholením bude právě samotná tvorba děl z přírodních materiálů na řece. Vodní galerie se tak stane zajímavým vlastnoručně vytvořeným objektem pro místní obyvatele, ale i pro stovky vodáků projíždějících tímto městečkem v letním období.
Pokud vás projekt zaujal a chcete se o něm dozvědět více informací nebo ho finančně podpořit, můžete tak učinit na webu HitHit. Konkretné na této adrese: https://www.hithit.com/cs/project/1835/prekvapeni-na-otave
 
 
18.01.2016 16:50:04
tv.prachen

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one