pivopisek_2.jpg
Milujete pivo? Rádi ochutnáváte nové druhy? Tak si rozhodně nenechte ujít Slavnosti piva v Písku již tento pátek a sobotu.
Reza.jpg
Zpěv ptactva, kuňkání žab a šumění stromů – taková relaxace vás čeká, pokud se vypravíte k Národní přírodní rezervaci Řežabinec a Řežabinecké tůně. Rozsáhlá plocha o velikosti větší než sedm hektarů se nachází zhruba sedm kilometrů jihozápadně od Písku poblíž soutoku řek Otavy a Blanice.
10_elektrarna.jpg
Exkurze do minulosti, právě tak by se dala nazvat návštěva muzea, jež se nachází v městské elektrárně v Písku. Je to jedinečné místo, kde máte i dnes možnost vidět, jak se vyráběl elektrický proud před 100 lety.
makov.jpg
Záchranná stanice živočichů Makov funguje od roku 1993 v areálu hájenky Makov asi sedm kilometrů od Písku. Od té doby zde poskytli odbornou pomoc stovkám handicapovaných volně žijících zvířat i opuštěných mláďat.
Spejle.jpg
Skoro čtyřiadvacet tisíc špejlí a 255 tub lepidla spotřeboval Ladilav Novák z Myšence k výrobě modelů, jejichž jedinečnou sbírku můžete obdivovat v galerii Kaplanka v Protivíně. K lepení ze špejlí se dostal z dlouhé chvíle na vojně. Po několikaleté odmlce si na svůj koníček z mládí vzpomněl, když dostal bonboniéru s vyobrazenou Eiffelovou věží. Také tento dnes již 40 let starý model je součástí protivínské expozice. Po Eiffelovce následovalo deset hradů a zámků.
Pisek.jpg
Bohatým několikadenním programem oslavil Písek 70. výročí konce 2. světové války. Jeho důstojným vyvrcholením bylo v neděli 10. května odhalení Památníku setkání spojeneckých armád, kterému u zemského hřebčince přihlížely téměř tři stovky diváků. Následoval symbolický přípitek spojenců na Velkém náměstí a vystoupení Ústřední vojenské hudby v Divadle Fráni Šrámka.
svejkovka.jpg
Již pátý ročník tradičního pochodu pojmenovaného podle legendárního Josefa Švejka proběhl první květnovou sobotu na Písecku. Více než 1400 účastníků se vydalo na různě dlouhé trasy pěšky i na kole. Pochod vznikl již v šedesátých letech.
stroj casu.jpg
Zábavné cestování dějinami si až do konce května mohou užívat malí i velcí návštěvníci písecké Sladovny. Právě zde totiž mohou aktivovat stroj času a vypravit se na výlet do minulosti.
kostely.jpg
Interiéry tří nejvýznamnějších sakrálních památek v Písku si budou moci návštěvníci prohlédnout ve vybraných dnech až do konce září. Akce Otevřené brány píseckých kostelů nabízí široké veřejnosti možnost oblažit se duchovní atmosférou církevních památek a potěšit uměním dávných mistrů i jejich následovníků.
tvrz kestrany.jpg
Kestřany > Tvrze v obci Kestřany se nachází zhruba 8 kilometrů od Písku. Naleznete zde Dolní a Horní tvrz, torzo barokního zámku a hospodářské budovy. V současné době patří obě tvrze soukromým majitelům, kteří zde stále provádějí potřebné opravy, vedoucí k znovuoživení této historické památky.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one