preventisti.jpg
Ve Vimperku pomáhají hlídat pořádek ve městě už tři roky asistenti prevence kriminality. Dvojice Romů ve spolupráci s radnicí, strážníky a státní policií řeší zejména potíže, za které mohou problematické skupiny obyvatel. Situace ve Vimperku je nyní díky nim mnohem klidnější, než před několika lety.
pt_slavnosti_nahled.jpg
Městské slavnosti a farmářské trhy startují již tuto sobotu 12. září od 9 hodin na Velkém náměstí v Prachaticích. Pro všechny návštěvníky je připraven po celý den bohatý program, který naleznete uvnitř článku.
rybnik.jpg
Extrémně vysoké teploty opět sužují Česko a nejinak tomu má být i v následujících dnech. Ideálním řešením, jak tyto dny přečkat je relaxace u vody. Pokud nevíte kam se vypravit, máme pro vás následující tip.
Para.jpg
Historická lokomotiva vyrobená v roce 1901, takzvaný Kafemlejnek, se během několika prázdninových víkendů opakovaně vydává na trasu Černá v Pošumaví – Nové Údolí a zpět. Romantická událost je zasazena do kulisy krásné šumavské přírody, ať už se jedná o rozlehlou plochu Lipenské přehrady obklopenou zalesněnými vrchy nebo o meandry Studené Vltavy vinoucí se divokou krajinou.
kyby.jpg
Jihočeské Chlumany leží na Prachaticku v úrodném údolí v podhůří Šumavy. Přírodní zahradu ověnčenou několika cenami najdete kousek od návsi. Název KY.BY je zkratkou slov květiny, byliny, jimž se tu díky příznivému klimatu výborně daří. Zahradu obec provozuje pátým rokem a pokud se sem vypravíte, počítejte s tím, že tu strávíte víc času, než jste původně zamýšleli.
10_blanice.jpg
Krátký, ale zato velmi romantický výlet vás čeká, pokud se vydáte na trasu okolo řeky Blanice, po které se kdysi procházel i Jan Hus. Náš mini výlet začíná u Husinecké přehrady a s toulavými botami dojdeme k Husově skále.
prachatice muzeum.jpg
Na nové přírůstky do svých sbírek zve Prachatické muzeum. Ve dvou místnostech mohou návštěvníci vidět vybrané předměty, které muzeum získalo za posledních deset let.
masopust rozhovor.jpg
Etnografka Irena Novotná povídá o masopustu a tradicích s ním spojených.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one