mackov.jpg
Jana Ratajová žije v Domově Petra sedmnáct let, patří ke stálým členům zdejšího divadelního souboru a vždy hraje jednu z důležitých rolí. Vladimír Richter vystupuje z divadlem dva roky. Scénáře vymýšlejí místní terapeutky, nacvičovaní divadelní hry trvá i více než rok.
kalbac.jpg
Šestasedmdesátiletý Josef Kalbáč sbírá lidové písně od dětství. Známější doplnil o řadu dnes již nezpívaných slok. Jiné, už téměř zapomenuté, vyslechl od pamětníků a zapsal. Písničky pocházejí hlavně z jihozápadních Čech.
gulas.jpg
Již druhý ročník soutěže ve vaření hovězího guláše se uskutečnil v obci Vacovice na Strakonicku. Během sobotního večera vzniklo ve vacovické hospodě šest druhů guláše. Vítězem letošního ročníku se stal pan Radim Volf.
safari.jpg
Více než osm let a minimálně dvakrát za den přichází František Lebeda do hradního příkopu ve Strakonicích, aby nakrmil obyvatele zdejšího safari. Těmi jsou zakrslé kozy, poníci, oslík, slepice či kachny.
remizek.jpg
Poskytnout dětem co nejčastější a co nejdelší pobyt v přírodě, to je hlavním smyslem lesních mateřských škol. Jedna taková se nachází v Milčicích nedaleko Strakonic.
dobrovolnici.jpg
Harmonikář Ladislav Hadrava koncertuje v domově pro seniory pravidelně jednou za měsíc, tak to dělá už dva roky a jeho vystoupení patří k vůbec nejoblíbenějším dobrovolnickým akcím. V současnosti je ve Strakonicích podobných dobrovolníků asi třicet.
otuzilci.jpg
Již 6. ročník novoročního koupání otužilců v řece Otavě se konal u lávky pod strakonickým pivovarem. Na již tradiční akci letos dorazilo 25 otužilců, kteří se vrhli do vody o teplotě pouhých pár desetin stupňů nad nulou.
trhy_strakonice.jpg
Tradiční adventní trhy pod Rumpálem se konají od 4. do 6. prosince na nádvoří strakonického hradu a Jedárna se 5. prosince proměnila v peklo plné čertů v čele s luciferem.
dobrs_nahled.jpg
Vesnička Dobrš se nachází zhruba 20 kilometrů od Strakonic. Nachází se tady hned několik zajímavostí, z nichž největší je místní kaple sv. Jana a Pavla. V ní se nachází dvou tunový zvon Marie z roku 1561.
pradelna_nahled.jpg
V listopadu se opět otevřou brány bývalé přádelny Na Dubovci ve Strakonicích. Tentokrát bude pro návštěvníky připraven program v duchu legendy českého animovaného filmu Karla Zemana. Akce se uskuteční od 20. do 21. listopadu. Více informací a kompletní program uvnitř článku.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one