zahradou_poznani.jpg
Třetím rokem objíždí Miroslav Šobr různá místa na Strakonicku a okolí, aby se přesvědčil, jak se daří stromům, které byly vysázeny v rámci projektu Zahradou poznání. Cílem akce je vrátit do české krajiny původní odrůdy zejména jabloní a hrušní.
dyne.jpg
V sobotu 10.10.2015 se ve Stříteži u Volyně konal 2. ročník akce STŘÍTEŽSKÉ DÝŇOVÁNÍ. Dýně vyřezávalo asi 60 dětí a polévky vařilo 7 týmů.
Akce začala od 14 hodin, kdy už děti měli vybrané své dýně na vyřezávání a následně 7 týmů začalo vařit polévky z dýní.
pout_nahled.jpg
Desítky regionálních trhovců, tisíce návštěvníků a mnoho hudebních a tanečních vystoupení. To je ve zkratce popis letošní Václavské pouti ve Strakonicích, která je každoročně největší na jihu Čech. Strakonická pouť zároveň uzavírá pouťovou sezonu v Čechách.
prednaska_uprchlici.jpg
Přednášky o aktuální situaci týkající se uprchlické krize se budou konat 11. a 12. října ve Společenském sále Šmidingerovy knihovny. S problematikou současnosti vás obeznámí Salman Hasan, bývalý muslim pocházející z Iráku.
mlyn.jpg
Na mlýně v Hoslovicích u Strakonic bylo poslední letní sobotu rušno, tentokrát se zde předvedly nejrůznější tradiční řemesla a připravovaly se ryby několika způsoby.
hoslovice_nahled.jpg
Ukázky nejrůznějších řemesel – dráteník, košíkář, dřevořezbář, přadlena, pekař, keramik, provazník a mnoho dalšího. Přijďte se podívat tuto sobotu 19. září do mlýnu v Hoslovicích.
krest_nahled.jpg
Slavnostní křest knihy Muži na správné stráně I. se uskuteční již tuto sobotu 12. září od 14 hodin na strakonickém hradě. Křest doplní doprovodný program na II. hradním nádvoří, kde bude vystavena britská stíhačka Spitfire Mk. IX
repiceky_blesak.jpg
Přijďte se podívat do velké Knížecí stodoly v Řepici, kde se dvakrát ročně již několik let pořádají bleší trhy. Zaměřujeme se hlavně na dětské zboží, oblečení, boty, hračky, sportovní potřeby, ale i drobné maličkosti, které dětem udělají radost.
nahled_hoslovice.jpg
Mletí mouky za doprovodu pošumavské dudácké muziky a navíc dílničky a aktivity pro děti. Takový program je připraven na sobotu 5. září v hoslovickém mlýně.
letecky_den.jpg
Vyhlídkové lety, ukázky letadel a vrtulníků, cvičný zásah hasičského sboru a mnohem více uvidíte již tuto sobotu 5. září ve Strakonicích. Letecký den startuje v 10 hodin.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one