Dudy.jpg
Svým specifickým zaměřením na dudy a folklor spjatý s tímto nástrojem i další žánrovou bohatostí, patří dudácké festivaly ve Strakonicích mezi nejvýznamnější svého druhu u nás i v zahraničí. Příští ročník Mezinárodního dudáckého festivalu, který by se měl konat v roce 2016, bude již dvaadvacátý.
Lomec.jpg
Lomec nebo také Lomeček je mariánské poutní místo ukryté uprostřed lesů na pomezí strakonického a prachatického okresu nedaleko Vodňan. Tím nejvzácnějším, co zde najdete, je poutní svatyně s milostnou soškou Panny Marie. Malý kostel neobvyklého tvaru tu stojí přes tři stovky let. Jde o mimořádně vzácné dílo české barokní architektury.
vacovice.jpg
Již patnáctý ročník okresní hasičské soutěže v požárním útoku se konal druhou červencovou sobotu v obci Vacovice, malé vesničce na samém konci strakonického okresu. Soutěže o pohár starosty se zúčastnilo 14 týmů mužů, 4 týmy žen a sedm veteránů, to je méně než v minulých ročnících. Velitel vacovických hasičů si i přesto soutěž pochvaluje.
Domecky.jpg
Malé světy je výstava, kterou si od června do poloviny září můžete prohlédnout v objektu knihovny v Bavorově jen kousek od náměstí. V jedné místnosti tu najdete domečky pro panenky z různých koutů světa. Nechybí samozřejmě typické anglické, neboť majitelka sbírky, paní Gil Bomber, je rodilá Angličanka.
Domecky.jpg
Malé světy je výstava, kterou si od června do poloviny září můžete prohlédnout v objektu knihovny v Bavorově jen kousek od náměstí. V jedné místnosti tu najdete domečky pro panenky z různých koutů světa. Nechybí samozřejmě typické anglické, neboť majitelka sbírky, paní Gil Bomber, je rodilá Angličanka.
sperky.jpg
Již podeváté se v jihočeské Volyni uskutečnil tradiční květnový šperkařský workshop. Děti i dospělí mohli v Pošumavské tržnici obdivovat nevšední krásu výrobků více než čtyř desítek šperkařů. Každý návštěvník měl také možnost vyzkoušet si nejrůznější techniky a vyrobit si vlastní šperk v dílnách k tomu určených. Letos tu takových dílen bylo celkem 37.
03.jpg
Na webu tvprechen.cz jsme v minulém týdnu odstartovali akci s názvem „Letní turistická sezóna.“ Určena je pro všechny milovníky výletů, kteří s sebou mají vždy po ruce fotoaparát a fotí zajímavosti při cestování Prácheňským krajem. Tady je první tip od vás.
RM_Vod6.jpg
Říká se, že čas strávený na rybách se do délky života nepočítá. A podobný pocit vám dají zažít i expozice akvárií a rybářského muzea na Střední rybářské škole ve Vodňanech. Navíc si ještě odnesete spoustu zajímavých informací. Prohlídka začíná u sedmnácti akvárií v suterénu budovy, kde je k vidění 100 druhů převážně sladkovodních ryb.
cyklo.jpg
Na dvě stovky turistů a cyklistů dorazilo na devátý ročník již tradiční akce s názvem Strakonické vítání léta. Součástí události byl i pochod kapra Jakuba, což je výlet určený dětem, pro které jsou na trase připraveny nejrůznější úkoly. Tento pochod se letos konal již po dvanácté.
cestice.jpg
Vypravit se s toulavými botami na šumavské Podlesí znamená užívat si dlouhé procházky po venkovských pěšinách a kochat se krásnými výhledy do okolní krajiny. Na své cestě neminete ani řadu obdivuhodných a historicky cenných sakrálních staveb. Některá místa jsou zde vyhledávána také pro svou léčivou energii, kterou prý na své návštěvníky působí. To vše nabízí následující výlet do Čestic na Strakonicku.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one