05.jpg
STRAKONICE > Desítky příznivců cyklistiky a pěší turistiky dorazilo v sobotu 25. dubna na slavnostní zahájení letní turistické sezony ve Strakonicích. Akce s názvem Strakonické vítání léta nabídla i bohatý doprovodný program. Reportáž připravujeme, do té doby pro vás máme několik fotografií.
mlyn.jpg
Ve vodním mlýně u Hoslovic na Strakonic začala nová turistická sezóna velikonočním programem. Poprvé po zimní přestávce se za značného zájmu malých i velkých diváků dalo do pohybu mlýnské kolo. A zatímco uvnitř mlýna se pekly desítky velikonočních jidášů a mazanců, na zápraží pro dobrou náladu s heligonkou vyhrával krajánek ze Zálesí.
telegraf.jpg
Keltský telegraf, právě tak se jmenuje akce, jež proběhla předposlední březnovou sobotu na mnoha místech po celé České republice. Jedním z nich byl i hrad Helfenburk, kde se této akce letos zúčastnili již po páté.
stezka.jpg
Celkem jedenáct kilometrů měří naučná stezka Švandy dudáka, která vede okolím Strakonic. Jméno dostala podle legendárního muzikanta, který těmito místy údajně procházel a se svým nástrojem rozdával místním lidem radost.
kraslice.jpg
Malované kraslice jsou neodmyslitelnou součástí Velikonoc. Jednou z technik, která promění obyčejné vajíčko v malé umělecké dílo je zdobení reliéfní malbou voskem. Té se věnuje už od svých dětských let Štěpánka Pňáčková ze Strakonic. Se svými nádhernými kraslicemi je držitelkou značky Prácheňsko regionální produkt.
helfenburk.jpg
Zřícenina hradu Helfenburk se nachází zhruba 5,5 kilometru od Bavorova, který v současnosti tuto kulturní památku spravuje. Pokud se na místo vydáte autem, musíte ho nechat na parkovišti pod kopcem. Dále už je nutné jít pěšky po zpevněné lesní cestě, která je dlouhá jeden kilometr. Výlet na toto místo je tedy vhodný i pro rodiny s malými dětmi.
andel.jpg
Kaple Anděla Strážce u Volyně stojí na zalesněném vrchu Královice a na malebné pošumavské městečko shlíží z nadmořské výšky 560 metrů. Andělíček, jak se této památce mezi místními říká, byl postaven v roce 1858 podle plánů volyňského rodáka významného architekta Josefa Niklase.
dymky.jpg
Dýmky, fajfky, tabáček – tak se jmenuje výstava, kterou až do 25. dubna nabízí strakonické Muzeum středního Pootaví. Výstava, která je k vidění v zámecké galerii dokládá, že i taková drobnost jako dýmka či fajfka může být sama o sobě uměleckým dílem.
podskali.jpg
Naučná stezka strakonickým Podskalím je ideálním způsobem, jak strávit příjemnou část předjarního dne a ještě přitom načerpat spoustu zajímavých informací. Ať už se na tento minivýlet vypravíte sami či s rodinou, nezabere vám více než dvě hodiny.
masopust rozhovor.jpg
Etnografka Irena Novotná povídá o masopustu a tradicích s ním spojených.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one