TOULAVÉ BOTY

zahlavi_toulave_boty.jpg
ZAJÍMAVOSTI A TIPY NA VÝLET
kocky.jpg
Hana Fuksová a kočky, toto osudové spojení má počátek v roce 2002. Paní Hana během ničivé povodně v Praze přišla o veškerý majetek. Zůstalo jí jen deset koček, které před velkou vodou patřily sousedům. Zvířata putovala na Vysočinu do domku Haniných rodičů, ale tam problém ještě narostl.
mackov.jpg
Jana Ratajová žije v Domově Petra sedmnáct let, patří ke stálým členům zdejšího divadelního souboru a vždy hraje jednu z důležitých rolí. Vladimír Richter vystupuje z divadlem dva roky. Scénáře vymýšlejí místní terapeutky, nacvičovaní divadelní hry trvá i více než rok.
kalbac.jpg
Šestasedmdesátiletý Josef Kalbáč sbírá lidové písně od dětství. Známější doplnil o řadu dnes již nezpívaných slok. Jiné, už téměř zapomenuté, vyslechl od pamětníků a zapsal. Písničky pocházejí hlavně z jihozápadních Čech.
As.jpg
Pravým rájem pro všechny vyznavače cykloturistiky nebo inline bruslení je cyklostezka vedoucí z bavorského Wunsiedelu do české Aše. Trasa nabízí nepřeberné množství zážitků a především možnost projet se místy, které...
linhart.jpg
Pochopit funkce lesa a poznat jeho obyvatele pomáhá od roku 2013 nový vzdělávací areál sv. Linhart u Kralových Varů. Lesní zvěř zde můžete pozorovat z vyhlídkové věže či z pozorovacích lávek procházejících středem obory.
safari.jpg
Více než osm let a minimálně dvakrát za den přichází František Lebeda do hradního příkopu ve Strakonicích, aby nakrmil obyvatele zdejšího safari. Těmi jsou zakrslé kozy, poníci, oslík, slepice či kachny.
barnau.jpg
Historický park v bavorském Bärnau zprostředkuje návštěvníkům exkurzi do minulosti. Najdete zde staroslovanskou vesnici s obyvateli, hrádek z 11. století či stavby z vrcholného středověku. Součástí projektu je i obnovení Zlaté cesty, která propojovala české království se západní i východní Evropou.
remizek.jpg
Poskytnout dětem co nejčastější a co nejdelší pobyt v přírodě, to je hlavním smyslem lesních mateřských škol. Jedna taková se nachází v Milčicích nedaleko Strakonic.
seidel.jpg
Cennou obrazovou databanku, která vypovídá o společné historii Čechů, Bavorů a Rakušanů žijících na Šumavě a v Bavorském lese, schraňuje Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. K jejímu uchování...
raselina.jpg
Pohled do světa šumavských rašelinišť nabízí naučná stezka, která v roce 2012 vznikla u Soumarského mostu nedaleko Volar. Díky finanční podpoře Česko-Bavorského programu přeshraniční...

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one