TOULAVÉ BOTY

rys.jpg
Přeshraniční projekt výzkumu silně ohroženého Rysa ostrovida na české a bavorské straně Šumavy přinesl další cenné poznatky. Významný projekt probíhal na obou stranách hranice přes čtyři roky.
Kvilda 2015-03-07 - 021.JPG
Kvilda - Patříte-li mezi milovníky běžkařských výletů, je nyní ideální čas vyrazit na Šumavu, kde v současné době panují výborné sněhové podmínky pro tuto turistiku. Připravili jsme pro vás několik tipů tras vycházejících ze šumavské Kvildy.
dobrovolnici.jpg
Harmonikář Ladislav Hadrava koncertuje v domově pro seniory pravidelně jednou za měsíc, tak to dělá už dva roky a jeho vystoupení patří k vůbec nejoblíbenějším dobrovolnickým akcím. V současnosti je ve Strakonicích podobných dobrovolníků asi třicet.
Zdroj: www.spicak.cz
Zdroj: www.spicak.cz
AKTUALIZOVÁNO! Na české hory konečně dorazila zima a sníh. Výjimkou není ani Šumava, a tak se mohlo začít s umělým zasněžováním a následně otevřít první sjezdovky. Zjistěte kde už se lyžuje a jaké sněhové podmínky jsou aktuálně na šumavských svazích.
strazny.jpg
Veronika Geierová přišla do Strážného pracovat před několika měsíci a v malotřídce dostala na starost nejmenší děti. Mezi jedenácti prvňáčky, kteří do její třídy nastoupili letos v září, je hned osm vietnamských žáčků. Veroniku práce s dětmi cizinců baví, považuje jí za pestřejší a zábavnější a vypořádat se dokáže i s jazykovou bariérou.
pisecke_hory_nahled.jpg
Písecké hory se nacházejí jen dva kilometry od centra města. Na samém začátku projdete okolo několika malých rybníků, kde můžete posedět a relaxovat na lavičkách. Jen o pár metrů dál se nachází obora s daňky, které můžete pozorovat s místní vyhlídkové věže. Dále, po lesní cestě, dojdete k rozhledně Jarník a k chatě Živec, kde je možné se občerstvit.
polednik_nahled.jpg
Výlet vás zavede k Prášilskému jezeru a od něj na Polední horu, na jejíž vrcholu se nachází rozhledna Poledník. Trasa je středně náročná, její celková délka je 16,5 kilometrů. U rozhledny Poledník je možné se občerstvit, za jídlo zde zaplatíte okolo padesáti korun. Výlet je vhodný i pro rodiny s dětmi.
dobrs_nahled.jpg
Vesnička Dobrš se nachází zhruba 20 kilometrů od Strakonic. Nachází se tady hned několik zajímavostí, z nichž největší je místní kaple sv. Jana a Pavla. V ní se nachází dvou tunový zvon Marie z roku 1561.
klosterman_uvod_nahled.jpg
Stezka po stopách Karla Klostermanna vás zavede do parku štěkeňského zámku. Odtud se můžete vydat okolo vodního mlýnu k jezu na řece Otavě a pokračovat dále až k vyhlídce Šibeniční vrch. Nenáročná trasa je dlouhá 7,5 kilometrů.
TB_screen_2.jpg
Po dvouměsíční přestávce se vrací zpět původní pořad TV Prácheň – Toulavé boty. Jde o cestovatelský magazín, který týden co týden přináší zajímavé tipy na výlet v prácheňském kraji.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one