TOULAVÉ BOTY

zahradou_poznani.jpg
Třetím rokem objíždí Miroslav Šobr různá místa na Strakonicku a okolí, aby se přesvědčil, jak se daří stromům, které byly vysázeny v rámci projektu Zahradou poznání. Cílem akce je vrátit do české krajiny původní odrůdy zejména jabloní a hrušní.
kava.jpg
Patříte-li mezi ty, kteří si nedokážou představit den bez ranní kávy, jistě jste se nejednou zamysleli nad tím, jak vlastně káva vzniká. Vypravili jsme se do jedné z pražíren na jihu Čech a vy nyní máte možnost podívat se na celý proces pražení.
neukirchen.jpg
Bavorské městečko Neukirchen beim Heiligen Blut leží v idylické krajině na úpatí masivu Hoher Bogen při českých hranicích. Do Nýrska je to odtud pouhých 15 kilometrů. I když v Neukirchenu a přilehlých obcích žijí pouze necelé čtyři tisícovky obyvatel, nabízí tato lokalita spoustu zážitků a zajímavostí.
Lomec.jpg
Lomec nebo také Lomeček je mariánské poutní místo ukryté uprostřed lesů na pomezí strakonického a prachatického okresu nedaleko Vodňan. Tím nejvzácnějším, co zde najdete, je poutní svatyně s milostnou soškou Panny Marie. Malý kostel neobvyklého tvaru tu stojí přes tři stovky let. Jde o mimořádně vzácné dílo české barokní architektury.
kyby.jpg
Jihočeské Chlumany leží na Prachaticku v úrodném údolí v podhůří Šumavy. Přírodní zahradu ověnčenou několika cenami najdete kousek od návsi. Název KY.BY je zkratkou slov květiny, byliny, jimž se tu díky příznivému klimatu výborně daří. Zahradu obec provozuje pátým rokem a pokud se sem vypravíte, počítejte s tím, že tu strávíte víc času, než jste původně zamýšleli.
Domecky.jpg
Malé světy je výstava, kterou si od června do poloviny září můžete prohlédnout v objektu knihovny v Bavorově jen kousek od náměstí. V jedné místnosti tu najdete domečky pro panenky z různých koutů světa. Nechybí samozřejmě typické anglické, neboť majitelka sbírky, paní Gil Bomber, je rodilá Angličanka.
LONDON.jpg
Patří mezi nejdůležitější města na světě, svojí rozlohou tvoří jedno z největších světových obchodních center. To je Londýn, hlavní město Spojeného království ležící na jihovýchodě země při ústí řeky Temže. Město, jež má více než 8 milionů obyvatel, nabízí nepřeberné množství zábavy, relaxace i poznání.
Reza.jpg
Zpěv ptactva, kuňkání žab a šumění stromů – taková relaxace vás čeká, pokud se vypravíte k Národní přírodní rezervaci Řežabinec a Řežabinecké tůně. Rozsáhlá plocha o velikosti větší než sedm hektarů se nachází zhruba sedm kilometrů jihozápadně od Písku poblíž soutoku řek Otavy a Blanice.
Helfen.jpg
Zřícenina hradu Helfenburk se nachází zhruba pět a půl kilometru od Bavorova, který v současné době tuto kulturní památku spravuje. Pokud se na místo vydáte autem, musíte ho nechat na parkovišti pod kopcem. Dále už je nutné jít po zpevněné lesní cestě, která je dlouhá jeden kilometr.
susice.jpg
Sušice nabízí spoustu historických památek, které stojí za zhlédnutí. Současnou prostorovou podobu získalo sušické náměstí po rozsáhlém požáru v roce 1707, při kterém byla zničena velká část města.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one