TOULAVÉ BOTY

IMG_0669.jpg
František Šesták z Blatné se proslavil zejména neobvyklými výlety na kole. Po pádu železné opony to byly zpočátku profilem jen lehké cyklotrasy – například Podunajská stezka, ale záhy následovaly mnohem náročnější cesty. Například průjezd alpskými průsmyky, svatojakubská cesta napříč Evropou, jízda po legendární americké Route 66 a další.
10_bayreuth.jpg
Bavorské město Bayreuth ležící na řece Červený Mohan – Roter Main je hlavním městem vládního obvodu Horní Franky. Od hraničního přechodu Folmava je to sem zhruba 150 kilometrů. Milovníkům klasické hudby se v souvislosti s Bayreuthem jistě vybaví jméno skladatele Richarda Wagnera, který se zde usadil v sedmdesátých letech 19. století. Právě tady jej potkaly největší umělecké úspěchy.
10_elektrarna.jpg
Exkurze do minulosti, právě tak by se dala nazvat návštěva muzea, jež se nachází v městské elektrárně v Písku. Je to jedinečné místo, kde máte i dnes možnost vidět, jak se vyráběl elektrický proud před 100 lety.
10_blanice.jpg
Krátký, ale zato velmi romantický výlet vás čeká, pokud se vydáte na trasu okolo řeky Blanice, po které se kdysi procházel i Jan Hus. Náš mini výlet začíná u Husinecké přehrady a s toulavými botami dojdeme k Husově skále.
makov.jpg
Záchranná stanice živočichů Makov funguje od roku 1993 v areálu hájenky Makov asi sedm kilometrů od Písku. Od té doby zde poskytli odbornou pomoc stovkám handicapovaných volně žijících zvířat i opuštěných mláďat.
Spejle.jpg
Skoro čtyřiadvacet tisíc špejlí a 255 tub lepidla spotřeboval Ladislav Novák z Myšence k výrobě modelů, jejichž jedinečnou sbírku můžete obdivovat v galerii Kaplanka v Protivíně. K lepení ze špejlí se dostal z dlouhé chvíle na vojně. Po několikaleté odmlce si na svůj koníček z mládí vzpomněl, když dostal bonboniéru s vyobrazenou Eiffelovou věží. Také tento dnes již 40 let starý model je součástí protivínské expozice. Po Eiffelovce následovalo deset hradů a zámků.
srni.jpg
V případě, že se chcete vydat na celodenní výlet do národního parku Šumava, je trasa okolo Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu ideálním místem. Osmnácti kilometrový okruh, který je středně náročný začíná v obci Srní.
RM_Vod1.jpg
Říká se, že čas strávený na rybách se do délky života nepočítá. A podobný pocit vám dají zažít i expozice akvárií a rybářského muzea na Střední rybářské škole ve Vodňanech. Navíc si ještě odnesete spoustu zajímavých informací. Prohlídka začíná u sedmnácti akvárií v suterénu budovy, kde je k vidění 100 druhů převážně sladkovodních ryb.
Still0510_00000.jpg
Zbytky hradu Prácheň najdete asi 2,5 kilometru jihozápadně od Horažďovic. Dostat se sem můžete na kole, autem i pěšky. Již v desátém století zde stávalo významné slovanské hradiště, jako součást hradské soustavy raně přemyslovských Čech. Bylo centrem správním, kulturním, řemeslným i vojenským. Na jeho místě v roce 1315 Bavor III. ze Strakonic vystavěl kamenný hrad. Jeho zbytky jsou chráněny jako kulturní památka České republiky.
svejkovka.jpg
Již pátý ročník tradičního pochodu pojmenovaného podle legendárního Josefa Švejka proběhl první květnovou sobotu na Písecku. Více než 1400 účastníků se vydalo na různě dlouhé trasy pěšky i na kole. Pochod vznikl již v šedesátých letech.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one