TOULAVÉ BOTY

stroj casu.jpg
Zábavné cestování dějinami si až do konce května mohou užívat malí i velcí návštěvníci písecké Sladovny. Právě zde totiž mohou aktivovat stroj času a vypravit se na výlet do minulosti.
kostely.jpg
Interiéry tří nejvýznamnějších sakrálních památek v Písku si budou moci návštěvníci prohlédnout ve vybraných dnech až do konce září. Akce Otevřené brány píseckých kostelů nabízí široké veřejnosti možnost oblažit se duchovní atmosférou církevních památek a potěšit uměním dávných mistrů i jejich následovníků.
cestice.jpg
Vypravit se s toulavými botami na šumavské Podlesí znamená užívat si dlouhé procházky po venkovských pěšinách a kochat se krásnými výhledy do okolní krajiny. Na své cestě neminete ani řadu obdivuhodných a historicky cenných sakrálních staveb. Některá místa jsou zde vyhledávána také pro svou léčivou energii, kterou prý na své návštěvníky působí. To vše nabízí následující výlet do Čestic na Strakonicku.
tvrz kestrany.jpg
Kestřany > Tvrze v obci Kestřany se nachází zhruba 8 kilometrů od Písku. Naleznete zde Dolní a Horní tvrz, torzo barokního zámku a hospodářské budovy. V současné době patří obě tvrze soukromým majitelům, kteří zde stále provádějí potřebné opravy, vedoucí k znovuoživení této historické památky.
prachatice muzeum.jpg
Na nové přírůstky do svých sbírek zve Prachatické muzeum. Ve dvou místnostech mohou návštěvníci vidět vybrané předměty, které muzeum získalo za posledních deset let.
u prostreneho stolu.jpg
Zaujal vás Dřevorubecký špíz, který vařil kuchař Martin v prvním dílu nového cestovatelského magazínu Toulavé boty? Máme pro vás podrobný návod, jak si toto chutné jídlo vyrobit doma. Zvládne to opravdu každý.
mlyn.jpg
Ve vodním mlýně u Hoslovic na Strakonic začala nová turistická sezóna velikonočním programem. Poprvé po zimní přestávce se za značného zájmu malých i velkých diváků dalo do pohybu mlýnské kolo. A zatímco uvnitř mlýna se pekly desítky velikonočních jidášů a mazanců, na zápraží pro dobrou náladu s heligonkou vyhrával krajánek ze Zálesí.
toulave boty znelka.jpg
Necelý týden zbývá do startu premiérového dílu cestovatelského pořadu Toulavé boty, který poprvé odvysíláme 5. dubna 2015 na programu Regionalnitelevize.cz od 17,20 hodin. Už teď vám ale můžeme prozradit, co v něm uvidíte.
stezka.jpg
Celkem jedenáct kilometrů měří naučná stezka Švandy dudáka, která vede okolím Strakonic. Jméno dostala podle legendárního muzikanta, který těmito místy údajně procházel a se svým nástrojem rozdával místním lidem radost.
kraslice.jpg
Malované kraslice jsou neodmyslitelnou součástí Velikonoc. Jednou z technik, která promění obyčejné vajíčko v malé umělecké dílo je zdobení reliéfní malbou voskem. Té se věnuje už od svých dětských let Štěpánka Pňáčková ze Strakonic. Se svými nádhernými kraslicemi je držitelkou značky Prácheňsko regionální produkt.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one