Toulavé boty: Písecké hory a rozhledna Jarník

pisecke_hory.jpg
Písecké hory se nacházejí jen dva kilometry od centra města. Na samém začátku projdete okolo několika malých rybníků, kde můžete posedět a relaxovat na lavičkách. Jen o pár metrů dál se nachází obora s daňky, které můžete pozorovat s místní vyhlídkové věže. Dále, po lesní cestě, dojdete k rozhledně Jarník a k chatě Živec, kde je možné se občerstvit.
Obora a lesní krajina
První zastávkou tohoto výletu je obora s daňky, které je možné pozorovat z dřevěné vyhlídky. Obora se nachází jen několik metrů od parkoviště U Vodáka. Od obory pokračujte dále směrem k rozhledně Jarník. Ta se nachází na úplném vrcholu Píseckých hor. Na vrchol se můžete vydat dvěma cestami, po asfaltové nebo lesní "vyšlapanou" cestou. Trasy jsou zhruba stejně dlouhé, takže záleží jen na vás, jakou si vyberete. Po zhruba kilometru a půl se dostanete na zpevněnou cestu, která vás zavede přímo k vyhlídkové věži.
Rozhledna Jarník a chata Živec
Rozhledna se nachází v nadmořské výšce 606 metrů. Výška kovové konstrukce je bezmála šedesát metrů. Návštěvník se však dostane pouze do výšky vyhlídkové plošiny, která se nachází ve výšce 35 metrů. Na vrchol vede celkem 182 schodů. Výhodou je oddělené schodiště pro výstup a sestup. Pokud po zdolání rozhledny dostanete hlad, určitě zavítejte do nedalekého občerstvení Živec. Otevřeno tu však mají jen o víkendu. Pokud se sem tedy vydáte v týdnu, nezapomeňte na svačinu s sebou. Tu si můžete v klidu sníst v místním posezení, které je zde pro turisty vybudováno.
Cesta bolestných kamenů
Pokud se vydáte při cestě zpět po asfaltové cestě, budete procházet Cestou bolestných kamenů. Projekt vznikl na půdě písecké obchodní akademie v roce 2014. Kamenů je zde instalováno čtrnáct. Objevíte zde například kámen deprese, vyloučení či nedostatek lásky. Po necelých dvou kilometrech dorazíte zpět na parkoviště U Vodáka.
CELÝ DÍL
18.01.2016 16:37:27
tv.prachen

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one