pout_katovice.jpg
Katovická pouť sv. Filipa a Jakuba se uskuteční následující víkend od 29. dubna do 1. května. Nebude chybět tradiční jarmark ani pouťové atrakce. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý doprovodný program. Více v článku.
kalbac.jpg
Šestasedmdesátiletý Josef Kalbáč sbírá lidové písně od dětství. Známější doplnil o řadu dnes již nezpívaných slok. Jiné, už téměř zapomenuté, vyslechl od pamětníků a zapsal. Písničky pocházejí hlavně z jihozápadních Čech.
As.jpg
Pravým rájem pro všechny vyznavače cykloturistiky nebo inline bruslení je cyklostezka vedoucí z bavorského Wunsiedelu do české Aše. Trasa nabízí nepřeberné množství zážitků a především možnost projet se místy, které...
ples_nahled.jpg
Sbor dobrovolných hasičů Nové Kestřany všechny srdečně zve na svůj "Hasičský netradiční ples," který se koná v sobotu 16. dubna od 20 hodin v novo kestřanském domu kultury. Připraveny jsou soutěže o zajímavé ceny, bohatá tombola a mnoho dalšího.
gulas.jpg
Již druhý ročník soutěže ve vaření hovězího guláše se uskutečnil v obci Vacovice na Strakonicku. Během sobotního večera vzniklo ve vacovické hospodě šest druhů guláše. Vítězem letošního ročníku se stal pan Radim Volf.
IMG_20160322_114320.jpg
22. března dorazil na písecké hlavní nádraží Legiovlak. Jeho cílem je připomenout opomíjené československé legie. Dvanáct historických vagónů bude veřejnosti zdarma k dispozici do neděle 27. března.
kraslice.jpg
Malované kraslice jsou neodmyslitelnou součástí Velikonoc. Jednou z technik, která promění obyčejné vajíčko v malé umělecké dílo je zdobení reliéfní malbou voskem. Té se věnuje už od svých dětských let Štěpánka Pňáčková ze Strakonic. Se svými nádhernými kraslicemi je držitelkou značky Prácheňsko regionální produkt.
linhart.jpg
Pochopit funkce lesa a poznat jeho obyvatele pomáhá od roku 2013 nový vzdělávací areál sv. Linhart u Kralových Varů. Lesní zvěř zde můžete pozorovat z vyhlídkové věže či z pozorovacích lávek procházejících středem obory.
safari.jpg
Více než osm let a minimálně dvakrát za den přichází František Lebeda do hradního příkopu ve Strakonicích, aby nakrmil obyvatele zdejšího safari. Těmi jsou zakrslé kozy, poníci, oslík, slepice či kachny.
barnau.jpg
Historický park v bavorském Bärnau zprostředkuje návštěvníkům exkurzi do minulosti. Najdete zde staroslovanskou vesnici s obyvateli, hrádek z 11. století či stavby z vrcholného středověku. Součástí projektu je i obnovení Zlaté cesty, která propojovala české království se západní i východní Evropou.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one