TVP1525.jpg
V dalším pokračování cestovatelského magazínu Prácheňské televize se vypravíme do ptačího ráje – přírodní rezervace Řežabinec, která leží nedaleko Písku. S Toulavými botami zavítáme rovněž na Blatensko, do malebného kraje lesů, luk a rybníků, kde se nachází i řada památek a přírodních zajímavostí. Dozvíme se rovněž něco z historie monumentální zříceniny Helfenburk u Bavorova a nakonec nás čeká prohlídka unikátního technického muzea v německém Speyeru.
Reza.jpg
Zpěv ptactva, kuňkání žab a šumění stromů – taková relaxace vás čeká, pokud se vypravíte k Národní přírodní rezervaci Řežabinec a Řežabinecké tůně. Rozsáhlá plocha o velikosti větší než sedm hektarů se nachází zhruba sedm kilometrů jihozápadně od Písku poblíž soutoku řek Otavy a Blanice.
Helfen.jpg
Zřícenina hradu Helfenburk se nachází zhruba pět a půl kilometru od Bavorova, který v současné době tuto kulturní památku spravuje. Pokud se na místo vydáte autem, musíte ho nechat na parkovišti pod kopcem. Dále už je nutné jít po zpevněné lesní cestě, která je dlouhá jeden kilometr.
susice.jpg
Sušice nabízí spoustu historických památek, které stojí za zhlédnutí. Současnou prostorovou podobu získalo sušické náměstí po rozsáhlém požáru v roce 1707, při kterém byla zničena velká část města.
IMG_0669.jpg
František Šesták z Blatné se proslavil zejména neobvyklými výlety na kole. Po pádu železné opony to byly zpočátku profilem jen lehké cyklotrasy – například Podunajská stezka, ale záhy následovaly mnohem náročnější cesty. Například průjezd alpskými průsmyky, svatojakubská cesta napříč Evropou, jízda po legendární americké Route 66 a další.
10_bayreuth.jpg
Bavorské město Bayreuth ležící na řece Červený Mohan – Roter Main je hlavním městem vládního obvodu Horní Franky. Od hraničního přechodu Folmava je to sem zhruba 150 kilometrů. Milovníkům klasické hudby se v souvislosti s Bayreuthem jistě vybaví jméno skladatele Richarda Wagnera, který se zde usadil v sedmdesátých letech 19. století. Právě tady jej potkaly největší umělecké úspěchy.
10_elektrarna.jpg
Exkurze do minulosti, právě tak by se dala nazvat návštěva muzea, jež se nachází v městské elektrárně v Písku. Je to jedinečné místo, kde máte i dnes možnost vidět, jak se vyráběl elektrický proud před 100 lety.
10_blanice.jpg
Krátký, ale zato velmi romantický výlet vás čeká, pokud se vydáte na trasu okolo řeky Blanice, po které se kdysi procházel i Jan Hus. Náš mini výlet začíná u Husinecké přehrady a s toulavými botami dojdeme k Husově skále.
makov.jpg
Záchranná stanice živočichů Makov funguje od roku 1993 v areálu hájenky Makov asi sedm kilometrů od Písku. Od té doby zde poskytli odbornou pomoc stovkám handicapovaných volně žijících zvířat i opuštěných mláďat.
sperky.jpg
Již podeváté se v jihočeské Volyni uskutečnil tradiční květnový šperkařský workshop. Děti i dospělí mohli v Pošumavské tržnici obdivovat nevšední krásu výrobků více než čtyř desítek šperkařů. Každý návštěvník měl také možnost vyzkoušet si nejrůznější techniky a vyrobit si vlastní šperk v dílnách k tomu určených. Letos tu takových dílen bylo celkem 37.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one