03.jpg
Na webu tvprechen.cz jsme v minulém týdnu odstartovali akci s názvem „Letní turistická sezóna.“ Určena je pro všechny milovníky výletů, kteří s sebou mají vždy po ruce fotoaparát a fotí zajímavosti při cestování Prácheňským krajem. Tady je první tip od vás.
Spejle.jpg
Skoro čtyřiadvacet tisíc špejlí a 255 tub lepidla spotřeboval Ladislav Novák z Myšence k výrobě modelů, jejichž jedinečnou sbírku můžete obdivovat v galerii Kaplanka v Protivíně. K lepení ze špejlí se dostal z dlouhé chvíle na vojně. Po několikaleté odmlce si na svůj koníček z mládí vzpomněl, když dostal bonboniéru s vyobrazenou Eiffelovou věží.
srni.jpg
V případě, že se chcete vydat na celodenní výlet do národního parku Šumava, je trasa okolo Vchynicko-Tetovského plavebního kanálu ideálním místem. Osmnácti kilometrový okruh, který je středně náročný začíná v obci Srní.
TVP1520.jpg
Vítáme vás u dalšího dílu cestovatelského magazínu Toulavé boty, který týden co týden připravuje Prácheňská televize. Tentokrát nás Toulavé boty zanesou na Volyňsko v šumavském Podlesí. Prohlédneme si tvrze v Kestřanech a přineseme pár dobrých rad pro výletníky na kolech.
Pisek.jpg
Bohatým několikadenním programem oslavil Písek 70. výročí konce 2. světové války. Jeho důstojným vyvrcholením bylo v neděli 10. května odhalení Památníku setkání spojeneckých armád, kterému u zemského hřebčince přihlížely téměř tři stovky diváků. Následoval symbolický přípitek spojenců na Velkém náměstí a vystoupení Ústřední vojenské hudby v Divadle Fráni Šrámka.
cyklo.jpg
I když se u nás zatím nenabízí tak hustá sít cyklostezek jako na západ od hranic, z pestré nabídky cyklocest vedených po vedlejších komunikacích si už můžeme vybírat. Jízda po nich bývá relativně klidná a bezpečná, nicméně některé úseky mohou být rizikovější.
TVP1519.jpg
Pro všechny kdo se právě teď chtějí obout se do Toulavých bot a vyrazit na výlet, je tady další cestovatelský magazín z jihozápadních Čech, který pro vás připravuje Prácheňská televize. Tentokrát se spolu s námi podíváte na Prácheň, významné místo raného středověku. Pozveme vás do jedinečného rybářského muzea a spolu s dobrým vojákem Švejkem poputujeme do Putimi.
Still0510_00000.jpg
Zbytky hradu Prácheň najdete asi 2,5 kilometru jihozápadně od Horažďovic. Dostat se sem můžete na kole, autem i pěšky. Již v desátém století zde stávalo významné slovanské hradiště, jako součást hradské soustavy raně přemyslovských Čech. Bylo centrem správním, kulturním, řemeslným i vojenským. Na jeho místě v roce 1315 Bavor III. ze Strakonic vystavěl kamenný hrad. Jeho zbytky jsou chráněny jako kulturní památka České republiky.
RM_Vod2.jpg
Říká se, že čas strávený na rybách se do délky života nepočítá. A podobný pocit vám dají zažít i expozice akvárií a rybářského muzea na Střední rybářské škole ve Vodňanech. Navíc si ještě odnesete spoustu zajímavých informací. Prohlídka začíná u sedmnácti akvárií v suterénu budovy, kde je k vidění 100 druhů převážně sladkovodních ryb.
svejkovka.jpg
Již pátý ročník tradičního pochodu pojmenovaného podle legendárního Josefa Švejka proběhl první květnovou sobotu na Písecku. Více než 1400 účastníků se vydalo na různě dlouhé trasy pěšky i na kole. Pochod vznikl již v šedesátých letech.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one