Hus.jpg

TIP

Město Husinec pořádá u příležitosti 600. výročí upálení rodáka Mistra Jana Husa pásmo připomínkových akcí. V květnu a v červnu zde můžete mimo jiné zhlédnout výstavu Literární a historický odkaz Mistra Jana Husa.
 
TVP1518.jpg
MAGAZÍN TOULAVÉ BOTY
Tento díl cestovatelského magazínu Toulavé boty vás zavede do Čestic na poutní místo s léčivou energií. Dostanete tip na zajímavou interaktivní výstavu v Písku, kterou si se svými dětmi opravdu užijete. Podíváme se, čím ožil kdysi zchátralý mlýn v Horažďovicích a uvidíme také, jak Strakoničtí vítali léto.
Enviro.jpg
Centrum environmentálního vzdělávání bylo na konci dubna otevřeno v Horažďovicích. Envicentrum Proud funguje v objektu někdejšího Podbranského mlýna. Dříve zchátralá středověká budova byla pro potřeby centra zrekonstuována tak, aby mohla sloužit školním kolektivům, které zde budou trávit několikadenní výukové pobyty.
stroj casu.jpg
Zábavné cestování dějinami si až do konce května mohou užívat malí i velcí návštěvníci písecké Sladovny. Právě zde totiž mohou aktivovat stroj času a vypravit se na výlet do minulosti.
cyklo.jpg
Na dvě stovky turistů a cyklistů dorazilo na devátý ročník již tradiční akce s názvem Strakonické vítání léta. Součástí události byl i pochod kapra Jakuba, což je výlet určený dětem, pro které jsou na trase připraveny nejrůznější úkoly. Tento pochod se letos konal již po dvanácté.
kostely.jpg
Interiéry tří nejvýznamnějších sakrálních památek v Písku si budou moci návštěvníci prohlédnout ve vybraných dnech až do konce září. Akce Otevřené brány píseckých kostelů nabízí široké veřejnosti možnost oblažit se duchovní atmosférou církevních památek a potěšit uměním dávných mistrů i jejich následovníků.
cestice.jpg
Vypravit se s toulavými botami na šumavské Podlesí znamená užívat si dlouhé procházky po venkovských pěšinách a kochat se krásnými výhledy do okolní krajiny. Na své cestě neminete ani řadu obdivuhodných a historicky cenných sakrálních staveb. Některá místa jsou zde vyhledávána také pro svou léčivou energii, kterou prý na své návštěvníky působí. To vše nabízí následující výlet do Čestic na Strakonicku.
05.jpg
STRAKONICE > Desítky příznivců cyklistiky a pěší turistiky dorazilo v sobotu 25. dubna na slavnostní zahájení letní turistické sezony ve Strakonicích. Akce s názvem Strakonické vítání léta nabídla i bohatý doprovodný program. Reportáž připravujeme, do té doby pro vás máme několik fotografií.
tvrz kestrany.jpg
Kestřany > Tvrze v obci Kestřany se nachází zhruba 8 kilometrů od Písku. Naleznete zde Dolní a Horní tvrz, torzo barokního zámku a hospodářské budovy. V současné době patří obě tvrze soukromým majitelům, kteří zde stále provádějí potřebné opravy, vedoucí k znovuoživení této historické památky.
odemykani.jpg
Druhou dubnovou sobotu to na řece Otavě vypadalo, jako v parných letních měsících. V Sušici totiž probíhalo slavnostní odemykání této řeky a s ním byla zahájena nová vodácká sezóna. Nadprůměrně teplý jarní den přilákal desítky vodáků, kteří mohli poprvé v letošním roce nasednout do kánoe, chopit se pádla a sjet si zlatonosnou řeku Otavu.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one