prachatice muzeum.jpg
Na nové přírůstky do svých sbírek zve Prachatické muzeum. Ve dvou místnostech mohou návštěvníci vidět vybrané předměty, které muzeum získalo za posledních deset let.
u prostreneho stolu.jpg
Zaujal vás Dřevorubecký špíz, který vařil kuchař Martin v prvním dílu nového cestovatelského magazínu Toulavé boty? Máme pro vás podrobný návod, jak si toto chutné jídlo vyrobit doma. Zvládne to opravdu každý.
mlyn.jpg
Ve vodním mlýně u Hoslovic na Strakonic začala nová turistická sezóna velikonočním programem. Poprvé po zimní přestávce se za značného zájmu malých i velkých diváků dalo do pohybu mlýnské kolo. A zatímco uvnitř mlýna se pekly desítky velikonočních jidášů a mazanců, na zápraží pro dobrou náladu s heligonkou vyhrával krajánek ze Zálesí.
telegraf.jpg
Keltský telegraf, právě tak se jmenuje akce, jež proběhla předposlední březnovou sobotu na mnoha místech po celé České republice. Jedním z nich byl i hrad Helfenburk, kde se této akce letos zúčastnili již po páté.
toulave boty znelka.jpg
Necelý týden zbývá do startu premiérového dílu cestovatelského pořadu Toulavé boty, který poprvé odvysíláme 5. dubna 2015 na programu Regionalnitelevize.cz od 17,20 hodin. Už teď vám ale můžeme prozradit, co v něm uvidíte.
stezka.jpg
Celkem jedenáct kilometrů měří naučná stezka Švandy dudáka, která vede okolím Strakonic. Jméno dostala podle legendárního muzikanta, který těmito místy údajně procházel a se svým nástrojem rozdával místním lidem radost.
znacka.jpg
Vážení diváci, se začínajícím jarem pro Vás máme dvě dobré zprávy. Od 5. dubna 2015 na televizním programu regionalnitelevize.cz začínáme vysílat magazín Toulavé boty. Pořad, který mohou vidět lidé v celé České republice, rozmanitou formou představuje turistické zajímavosti, jež cestovatelé najdou v oblasti historického kraje Prácheňsko, tedy na území jihozápadních Čech.
Susice.jpg
Pokud navštívíte královské město Sušice a zatoužíte po rychlém přírodním osvěžení, pak se rozhodně vydejte po levém břehu proti proudu řeky Otavy. Jen pár minut chůze z náměstí vám bude stačit k tomu, abyste se ocitli v lesoparku Luh, unikátním lužním lese o rozloze 25 hektarů. Jde o oblíbenou rekreační oblast pro obyvatele i návštěvníky Sušice. Celoročně láká k vycházkám, relaxaci i kondičnímu sportování.
Speyer.jpg
V muzeu Speyer u Mannheimu, které využívá prostory bývalých továrních hal a také rozsáhlý venkovní areál, se nachází mnoho zajímavých unikátů, zejména těch velkorozměrných. Návštěvníci zde mohou zblízka zkoumat exponáty, které lidé vytvořili před desítkami let i v čase poměrně nedávném.
velhartice.jpg
Velhartice leží v malebné krajině asi 15 km západně od Sušice. Hrad, který je dominantou obce, byl postaven na konci 13. století. Známou historickou postavou, která byla spjata s tímto místem, je Bušek z Velhartic, věrný komorník císaře Karla IV.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one