helfenburk.jpg
Zřícenina hradu Helfenburk se nachází zhruba 5,5 kilometru od Bavorova, který v současnosti tuto kulturní památku spravuje. Pokud se na místo vydáte autem, musíte ho nechat na parkovišti pod kopcem. Dále už je nutné jít pěšky po zpevněné lesní cestě, která je dlouhá jeden kilometr. Výlet na toto místo je tedy vhodný i pro rodiny s malými dětmi.
Ischgl.jpg
V mnohých alpských střediscích už poslední desetiletí patří čeština k nejfrekventovanějším jazykům. Dnešní tip vás zavede do druhého největšího lyžařského střediska v Rakousku, kde tomu zatím tak není.
andel.jpg
Kaple Anděla Strážce u Volyně stojí na zalesněném vrchu Královice a na malebné pošumavské městečko shlíží z nadmořské výšky 560 metrů. Andělíček, jak se této památce mezi místními říká, byl postaven v roce 1858 podle plánů volyňského rodáka významného architekta Josefa Niklase.
dymky.jpg
Dýmky, fajfky, tabáček – tak se jmenuje výstava, kterou až do 25. dubna nabízí strakonické Muzeum středního Pootaví. Výstava, která je k vidění v zámecké galerii dokládá, že i taková drobnost jako dýmka či fajfka může být sama o sobě uměleckým dílem.
spiz vareni.jpg
Hotel Zlatý jelen na horažďovickém náměstí nabízí příjemnou restauraci pro sedmdesát hostů včetně dvacetimístného salónku a venkovní terasy. Nájemcem hotelu je již pátým rokem Denisa Němcová. Vaří se tu hezky česky, což by se jistě líbilo i prezidentu Masarykovi.
podskali.jpg
Naučná stezka strakonickým Podskalím je ideálním způsobem, jak strávit příjemnou část předjarního dne a ještě přitom načerpat spoustu zajímavých informací. Ať už se na tento minivýlet vypravíte sami či s rodinou, nezabere vám více než dvě hodiny.
masopust rozhovor.jpg
Etnografka Irena Novotná povídá o masopustu a tradicích s ním spojených.
bolestne kameny.jpg
Při cestě k písecké rozhledně Jarník se můžete vydat po Cestě bolestných kamenů. Jde o unikátní projekt písecké Obchodní akademie, který zaštiťuje Marta Kubišová a katolický kněz Tomáš Halík.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one