vicehlasy.jpg
Šmidingerova knihovna ve Strakonicích srdečně zve na nový cyklus besed "Vícehlasy aneb Mimořádná setkávání s inspirativními osobnostmi". První "Vícehlas" se uskuteční ve čtvrtek 18. února od 17 hodin ve společenském sále Šmidingerovi knihovny.
masopust_milevsko.jpg
Již po 154. se v Milevsku na Písecku konal tradiční masopustní průvod. Toho se v letošním roce zúčastnilo rekordních 1248 maškar a zapsal se tak do knihy rekordů.
remizek.jpg
Poskytnout dětem co nejčastější a co nejdelší pobyt v přírodě, to je hlavním smyslem lesních mateřských škol. Jedna taková se nachází v Milčicích nedaleko Strakonic.
seidel.jpg
Cennou obrazovou databanku, která vypovídá o společné historii Čechů, Bavorů a Rakušanů žijících na Šumavě a v Bavorském lese, schraňuje Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. K jejímu uchování...
hrad_nahled.jpg
Již po deváté bude zahájena nová sezóna na Helfenburku vojenskou bitvou. Akce s názvem "Pasovští pod Helfenburkem" se koná v sobotu 13. února, program je připraven po celý den, bitva začíná od 14 hodin.
otava_nahled.jpg
Do jaké míry nás ovlivňuje okolní prostředí a do jaké míry ho ovlivňujeme my? Jak voda ovlivňuje naše životy? Ovlivňuje je vůbec? To jsou otázky, které přináší druhé setkání k projektu Překvapení na Otavě. Akce se koná v sobotu 6. 2. od 15 hodin v Horažďovicích.
milevsko_nahled.jpg
Již po 154. se koná v Milevsku tradiční masopustní průvod. Akce se uskuteční v sobotu 6. února od 9 hodin, celodenní průvod pokračuje masopustní zábavou od 19 hodin v místním Domě kultury.
raselina.jpg
Pohled do světa šumavských rašelinišť nabízí naučná stezka, která v roce 2012 vznikla u Soumarského mostu nedaleko Volar. Díky finanční podpoře Česko-Bavorského programu přeshraniční...
tvp_1_rok.jpg
Prácheňská televize se v těchto dnech dožívá prvních narozenin. Není to sice mnoho, ale viděno optikou dnešního zrychleného světa jde bezesporu o úspěch. Řada zdánlivě nadějných projektů má totiž často i mnohem kratší život. 
rys.jpg
Přeshraniční projekt výzkumu silně ohroženého Rysa ostrovida na české a bavorské straně Šumavy přinesl další cenné poznatky. Významný projekt probíhal na obou stranách hranice přes čtyři roky.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one