jedarna_nahled.jpg
Jedárna jede! i v prosinci. Už 11. prosince se uskuteční koncert dvou výjimečných kapel, které spojuje nezařaditelnost na straně jedné a jasný rukopis na straně druhé. Akce startuje od 20 hodin.
trhy_strakonice.jpg
Tradiční adventní trhy pod Rumpálem se konají od 4. do 6. prosince na nádvoří strakonického hradu a Jedárna se 5. prosince proměnila v peklo plné čertů v čele s luciferem.
strazny.jpg
Veronika Geierová přišla do Strážného pracovat před několika měsíci a v malotřídce dostala na starost nejmenší děti. Mezi jedenácti prvňáčky, kteří do její třídy nastoupili letos v září, je hned osm vietnamských žáčků. Veroniku práce s dětmi cizinců baví, považuje jí za pestřejší a zábavnější a vypořádat se dokáže i s jazykovou bariérou.
pisecke_hory_nahled.jpg
Písecké hory se nacházejí jen dva kilometry od centra města. Na samém začátku projdete okolo několika malých rybníků, kde můžete posedět a relaxovat na lavičkách. Jen o pár metrů dál se nachází obora s daňky, které můžete pozorovat s místní vyhlídkové věže. Dále, po lesní cestě, dojdete k rozhledně Jarník a k chatě Živec, kde je možné se občerstvit.
advent_pisek.jpg
Rozsvícení vánočního stromu a vypuštění balónků přání, právě tak vypadalo slavnostní zahájení adventu v Písku. To se již tradičně uskutečnilo na Velkém náměstí první adventní neděli.
polednik_nahled.jpg
Výlet vás zavede k Prášilskému jezeru a od něj na Polední horu, na jejíž vrcholu se nachází rozhledna Poledník. Trasa je středně náročná, její celková délka je 16,5 kilometrů. U rozhledny Poledník je možné se občerstvit, za jídlo zde zaplatíte okolo padesáti korun. Výlet je vhodný i pro rodiny s dětmi.
advent.jpg
Adventní čas je tady. Podívejte se, jaké akce si na nejkrásnější část roku připravilo město Písek. Těšit se můžete na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, slaměný betlém, nebeskou poštu, mikulášskou nadílku, adventní trhy a mnoho dalšího.
otava_horazdovice.jpg
Markéta a Mirka, dvě mladé slečny z Horažďovic, malého městečka v západních Čechách se rozhodly upravit veřejné prostory města netradičním způsobem. Zapojením místních obyvatel, profesionálů a dalších zvědavců vytvoří 20 – 30 ks krátkodobých i dlouhodobých Land Art objektů.
trikolora_pisek.jpg
Radioklub osvítil komín nad Pískem v barvách trikolory.
dobrs_nahled.jpg
Vesnička Dobrš se nachází zhruba 20 kilometrů od Strakonic. Nachází se tady hned několik zajímavostí, z nichž největší je místní kaple sv. Jana a Pavla. V ní se nachází dvou tunový zvon Marie z roku 1561.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one