letecky_den.jpg
Vyhlídkové lety, ukázky letadel a vrtulníků, cvičný zásah hasičského sboru a mnohem více uvidíte již tuto sobotu 5. září ve Strakonicích. Letecký den startuje v 10 hodin.
susice.jpg
Koncerty, trhy, výstavy a další doprovodný program bude pro všechny návštěvníky připraven v rámci sušické pouti. Tradiční pouť se uskuteční od 4. do 7. září.
Dudy.jpg
Svým specifickým zaměřením na dudy a folklor spjatý s tímto nástrojem i další žánrovou bohatostí, patří dudácké festivaly ve Strakonicích mezi nejvýznamnější svého druhu u nás i v zahraničí. Příští ročník Mezinárodního dudáckého festivalu, který by se měl konat v roce 2016, bude již dvaadvacátý.
neukirchen.jpg
Bavorské městečko Neukirchen beim Heiligen Blut leží v idylické krajině na úpatí masivu Hoher Bogen při českých hranicích. Do Nýrska je to odtud pouhých 15 kilometrů. I když v Neukirchenu a přilehlých obcích žijí pouze necelé čtyři tisícovky obyvatel, nabízí tato lokalita spoustu zážitků a zajímavostí.
hvezdy.jpg
Letošní maximum každoročního srpnového meteorického roje Perseid nastane v dopoledních hodinách 13. srpna, tedy ve čtvrtek. Nejvíce meteorů v Česku patříme v noci ze 12. na 13. srpna 2015.
Lomec.jpg
Lomec nebo také Lomeček je mariánské poutní místo ukryté uprostřed lesů na pomezí strakonického a prachatického okresu nedaleko Vodňan. Tím nejvzácnějším, co zde najdete, je poutní svatyně s milostnou soškou Panny Marie. Malý kostel neobvyklého tvaru tu stojí přes tři stovky let. Jde o mimořádně vzácné dílo české barokní architektury.
rybnik.jpg
Extrémně vysoké teploty opět sužují Česko a nejinak tomu má být i v následujících dnech. Ideálním řešením, jak tyto dny přečkat je relaxace u vody. Pokud nevíte kam se vypravit, máme pro vás následující tip.
sumava_kniha.jpg
Týdenní pěší výlet ze západního cípu národního parku Šumava až k jihu absolvoval v létě loňského roku známý moderátor Michal Jančařík. K přespání vždy využil nouzová nocoviště, která představuje v nové publikaci nazvané Vandr Šumavou.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one