Para.jpg
Historická lokomotiva vyrobená v roce 1901, takzvaný Kafemlejnek, se během několika prázdninových víkendů opakovaně vydává na trasu Černá v Pošumaví – Nové Údolí a zpět. Romantická událost je zasazena do kulisy krásné šumavské přírody, ať už se jedná o rozlehlou plochu Lipenské přehrady obklopenou zalesněnými vrchy nebo o meandry Studené Vltavy vinoucí se divokou krajinou.
strongman.jpg
Silácká soutěž Strongman se konala třetí červencovou sobotu na sušickém náměstí. Akce se zúčastnilo celkem jedenáct siláků, které neodradila ani vysoká teplota, jež tento den panovala. Náměstí v Sušici museli přijet zchladit hasiči a zasahovala zde i záchranná služba. Soutěžící, až na jednoho, ale všech pět disciplín úspěšně dokončili. Na to, jak těžké váhy museli zvedat se podívejte sami a vězte, že následující záběry nepotřebují komentář.
kyby.jpg
Jihočeské Chlumany leží na Prachaticku v úrodném údolí v podhůří Šumavy. Přírodní zahradu ověnčenou několika cenami najdete kousek od návsi. Název KY.BY je zkratkou slov květiny, byliny, jimž se tu díky příznivému klimatu výborně daří. Zahradu obec provozuje pátým rokem a pokud se sem vypravíte, počítejte s tím, že tu strávíte víc času, než jste původně zamýšleli.
vacovice.jpg
Již patnáctý ročník okresní hasičské soutěže v požárním útoku se konal druhou červencovou sobotu v obci Vacovice, malé vesničce na samém konci strakonického okresu. Soutěže o pohár starosty se zúčastnilo 14 týmů mužů, 4 týmy žen a sedm veteránů, to je méně než v minulých ročnících. Velitel vacovických hasičů si i přesto soutěž pochvaluje.
radava_1.jpg
Poslední horké dny lákají spíše k vodě, než k výletům. Paní Pichlíková, která nám zaslala tip na výlet spojila oboje. Společně se svými dvěma vnučkami a dcerou se vydaly do kempu Radava, nacházejícím se na orlické přehradě.
prkoupaliste.jpg
Nevíte kam v létě vyrazit na Prácheňsku k vodě? Máme pro vás desítky tipů, kde se v parných letních měsících zchladit.
kase.jpg
Kaši všech možných druhů připravenou mnoha způsoby měli možnost ochutnat návštěvníci tradičních Slavností Kaše, které se konaly v Horažďovicích letos již po deváté. I přes zpočátku nepříznivé počasí akce přilákala stovky zájemců.
Domecky.jpg
Malé světy je výstava, kterou si od června do poloviny září můžete prohlédnout v objektu knihovny v Bavorově jen kousek od náměstí. V jedné místnosti tu najdete domečky pro panenky z různých koutů světa. Nechybí samozřejmě typické anglické, neboť majitelka sbírky, paní Gil Bomber, je rodilá Angličanka.
LONDON.jpg
Patří mezi nejdůležitější města na světě, svojí rozlohou tvoří jedno z největších světových obchodních center. To je Londýn, hlavní město Spojeného království ležící na jihovýchodě země při ústí řeky Temže. Město, jež má více než 8 milionů obyvatel, nabízí nepřeberné množství zábavy, relaxace i poznání.

Přidejte se k nám na Facebooku

pridej_akci.png
komplexní služby -  konečný návrh A5 NA WEB DO PRAVÉHO SLOUPCE.jpg
VHS na DVD.jpglogo youtube.jpg
rt logo.jpg
Česká televize logo 2012.png
Návštěvy webu

© Prácheňská televize s.r.o.


Logo zivy region RGB-01.jpg
prachaticko.png
Za krásnější Vimperk.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one